Skip to content


wpar i kłopoty z eksportowaniem urządzeń vscsi

Kilka miesięcy temu, w Lipcu napisałem post o niewygodzie spowodowanej niemożliwością użycia dysków vscsi – chciałem przenieść dyski rootvg wparu z SAN na VSCSI. Wtedy, wszystko co mogłem zrobic to czytać następującą produkcję niedziałającego polecenia:

chwpar -D rootvg=yes devname=hdisk13 devtype=disk my_wpar_name
********************************************************************
ERROR
chwpar: 0960-587 hdisk13 has un-supported subclass type.

********************************************************************

W Lipcu, po skontaktowaniu się z IBM myślałem, że to sprawa będzie rozwiązana przez AIX 6.1.6 oraz 7.1, które to miały być udostępnione 10 Września, 2010. W ostatnią Sobotę zrobiłem OS upgrade na lparze i jego wparach do AIX 6.1.6 i po wydaniu tego samego polecenia otrzymałem tę samą “wiadomość”….. .

Dzisiaj. mam nowy PMR, (czekam na telefon) i w dalszym ciągu mam nadzieję, że błąd jest mój i eksportowanie urządzeń VSCSI do wparów jest możliwe. Poczekamy, zobaczymy ……

Dzisiaj powiedziano me to – dyski VSCSI w dalszym ciągu nie mogą być przyznawane wparom!!! PMR zamknięty.

Bieżące info 12/10/10: Wygląda na to, że inżynier zajmujący się moim PMR nie był na bieżąco z ostatnimi możliwościami AIXu – później tego samego dnia odtrzymałem wiadomość z poleceniem dostarczenia snap razem z informacją dotyczącą wparów. Mój PMR jest w dalszym ciągu otwarty i kto wie….. Ja już teraz zaczynam się cieszyć.

Posted in AIX, Real life AIX, wpar.

Tagged with , , , , , , , .


One Response

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Jesse says

    sometimes it just sucks….Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.

WordPress Anti Spam by WP-SpamShieldCopyright © 2016 - 2017 Waldemar Mark Duszyk. All Rights Reserved. Created by Blog Copyright.